Yaşam alanlarımız ve çalışma alanlarımızın güvenliği için kamera ve alarm sistemleri dışında en önemlisi güvenlik personelleridir.akilli_kalem

Güvenlik personelleri kritik bölgeleri ve dolaşıp kontrol etmesini istediğiniz alanları, gece gündüz demeden dolaşarak bir problem olup olmadığını kontrol ederler. Peki ya güvenlik görevlilerini nasıl kontrol edeceğiz?

Güvenlik görevlimizin ya da görevlilerinin dolaşmasını istediğimiz kritik noktala

ra yerleştirdiğimiz bekçi tur noktaları elektronik kalemle gezmesi üzerine kurulu bir sistemdir. Dolaşılmasını istediğimiz bölgelerin tanıtımını ve hangi sıralamaya göre dolaşılmasını istediğimiz bölgelerin tanımlaması yapılır. Güvenlik görevlileri, her tura çıktıklarında kendilerine ait olan kimlik kartını kaleme okutarak tura çıkarlar. Tur bittiğinde bekçi tur kontrol kalemi yetkili kişiye teslim edilir. Usb ile kalemi şarj edebilir hem de bilgileri bilgisayara transfer edebilirsiniz. Bilgiler bilgisayara transfer edildikten sonra, güvenlik görevlilerimizin turlarını bizim belirttiğimiz sıralama ve saate göre atıp atmadıklarını görebilirsiniz.