Günümüzde güvenlik sistemine sahip olmak hayati önem taşımaktadır. Can ve mal güvenliğinizi korumaya yönelik hazırlanan alarm sistemleri, aynı zamanda medikal yardım, gaz kaçağı, yangın ihbar ve panik durumlarını da kapsamaktadır.

HIRSIZ İHBARI


Alarm sisteminiz kurulu iken,  sisteme bağlı hareket dedektörü (PIR) veya manyetik kontak gibi sensörler ile algılama olduğu anda hırsızlık alarmı meydana gelir. Bu esnada sisteme bağlı dış cephe sireni ve dahili siren sesli ve ışıklı uyarı vermeye başlarken aynı zamanda Alarm Güvenlik Merkezimize ulaşan alarm sinyalleri sayesinde merkez operatörlerimiz, sizi ve emniyet güçlerini arayarak durumdan haberdar eder.


YANGIN İHBARI


Alarm sisteminize bağlı duman dedektörünün duman algılaması ile yangın ihbar sinyali Alarm Güvenlik Merkezimize ulaşır. Yetkili kişi aranarak durum teyit edilir ve itfaiyeye haber verilerek olaya en kısa sürede müdahale sağlanır. Sisteme bağlı duman dedektörü olmaması durumunda şifre paneli üzerindeki yangın ihbar butonuna basılarak da yangın ihbar sinyalinin merkezimize ulaşması mümkündür.


MEDİKAL YARDIM


Alarm sisteminiz kurulu olmasa bile medikal yardım daima aktif konumdadır. Acil durum anında şifre paneli üzerindeki ambulans butonuna veya uzaktan kumanda üzerindeki ilgili butona basılması ile merkezimiz yetkili kişiden teyit alınarak ambulans yönlendirilmesini sağlanabilir.


GAZ ALARMI


Alarm sisteminiz bağlı olan gaz dedektörü algılama yaptığında da merkezimize sinyal ulaşır. Bu durumda da yine ilgili kişilere bilgi verilir.


PANİK


Sisteminizin kurulu olup olmamasına bakılmaksızın 24 saat devrede olan ve herhangi bir tehlike anında butona basılmasıyla oluşan alarm durumudur. Panik butonuna veya uzaktan kumanda üzerindeki ilgili butona basılmasıyla oluşan sinyalin merkezimize ulaşması üzerine derhal emniyet güçleri durumdan haberdar edilir.